:::Szupertrio:::Minden, ami Harry Potter!
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Szmll
Induls: 2006-04-07
 
Gyenglked
 
Dikok, tanrok
 
Tananyagok
 
Kviddics
 
Bagolyhz
 
Reggeli Prfta
 
Pontok

230

280

265

230

 

 
Knyvtr
Knyvtr : Zrolt rszleg...

Zrolt rszleg...

Haldr of Lorien  2007.02.24. 22:24

Tilos a belps!

Fekete mgia

Varzsls, mgia

A varzsls, a mgia az osi valsgrtelmezs kiegszto szertartsa: a hvo gy vli, hogy a beavatott szemly uralkodik a termszeten s a termszetfltti erokn (vagy legalbbis azok egy rszn), s ennek kvetkeztben kpes befolysolni, sot megvltoztatni azokat.
A varzslatot, a mgit aszerint hogy "j" vagy "rossz" clokra hasznltk nevezik mg fehr
, illetve fekete vagy stt mginak is.

2.4.1. Az let befolysolsa

A vr az lo szervezet rsze - s br ez let elengedhetetlen felttele -, meglehetosen kevs konkrt varzsls kapcsoldik hozz.

2.4.1.1. Szerelmi varzsls

A szerelmi varzslsok keveset tudtak kezdeni a vrrel. A legtbb, amire jutott brmelyik mgia is a vitalits s a potencia sszekapcsolsa.
A vr (llati vr) fogyasztsa e felttelezs szerint nveli, nvelheti a szexulis potencit. m ppen anyaga, kinzete, jellege miatt inkbb a hmnemu egyedek vehetik ezt a tancsot figyelembe.

2.4.1.2. Termkenysgi varzsls

Az aztk-maja kukorica-varzslsnl utaltunk arra, hogy ez a varzsls megszokott (s tbbnyire lo) ldozattal jr.
A ksobb lejegyzett pldkban szerepet kap a vr: valamilyen formban el kell fogyasztani - ezzel egy msik let attribtuma kapcsoldik az elfogyaszthoz. Itt kell szlnunk arrl, hogy a klnfle babonk, hiedelmek nem ragaszkodnak emberi vr elfogyasztshoz.

2.4.1.3. "Egszsgi" varzsls

Az egszsgre "irnyul" varzsls a legegyszerubb varzslsi mdok egyike: ismt csak a vr fogyasztsban ragadhat meg.A vrivsrl

A vrivs szoksa elsosorban a vghidakon dolgozknl alakult ki, jobbra a szarvasmarhk vgsakor. Rszben energiads tpllknak tekintik, rszben egyfajta beavatsnak.A vrszvsrl

A ksobb mg emltendo vrszvs jelentse is innen szrmaztathat: az lo, egszsges ember erejbol a vrszvssal lehet erot szerezni.A vrben val frds

A jelents rtelmezsekor meg kell klnbztetni a vrrel val bemzolst, amelynek megbv szakrlis jelentse mig megvan.

Pdul:

Klasszikus pldnk lehet B. Hrabal mûvben is emltett rsz a disznvgs: a vres hurka ksztsekor trtno jtk indoklsa.

Nagy valsznusggel ide vezetheto vissza az primitv trsadalmak testfestse is.
Ugyanakkor ismert az emberi fantzia ltal kitallt "valsgos frds" jelentse is.

2.4.1.4. A vrcsepp

A magyar npmeskbol ismert mgikus eljrs kellke: a vrcsepp az helyett vlaszol, akinek a vre - ltalban a szereplok meneklsk sorn lnek ezzel.

Pldul:

Klasszikus plda lehet Arany Jnos Rzsa s Ibolya cmu verses mesje.

2.4.1.5. Vrfu

Nevezik vasfunek, zrnyit funek is; a betyr- s tolvajtrtnetek tartozka. Olyan mgikus trgyknt hasznlt fu, amely a tenyr bore al forrasztva tulajdonost kpess teszi arra, hogy puszta rintssel minden lakatot, zrat felnyisson - egyes mondkban arra is kpes, hogy hordozjt lthatatlann tegye.
A mese szerint Szent Gyrgy napjn, jszakjn no ki a fldbol. Ms trtnetekben valamilyen kis llatot (gykot, kgyt, teknosbkt) vasldikba zrnak, s azt az anyja megszabadtani akarvn vrfvet hoz, amelyet aztn el lehet venni tole.

A hall s az let

A ront varzsls tbbsge inkbb csak flhasznlja az emberi vrt, nem "irnyul r".
Viszont a rontshoz kapcsoldnak olyan lnyek, amelyek a gonosz erok megjelensei.

2.4.2.1. A vmpr

A vmpr az a halott, aki meghatrozott idoben srjbl kikelve visszatr az lok kz, hogy azok vrt szvja.

A vmprlny feltunse az irodalomban a 18. szzadra teheto - a balkni orszgokhoz kapcsolva.
Trtneti htternek s a vmprkp "osnek" Vlad Tepes (1456-1462., 1477.) havasalfldi fejedelem, esetleg apja, Vlad Dracul tekintheto.
Az eurpai vmprfogalmat sszekapcsoljk mg az arab ghulval, ghollal: a romok kztt tanyz dmon magnyos vndorokra les - ha nem lel ilyet, akkor halottakat eszik. Kp: nosferatu.jpg

Az eurpai gondolkodsban mr az antik grgsg is ismerte a halott s a vr sszekapcsolst, gondoljunk csak az Odsszeiban elbeszlt rszre, amikor Odsszeusz megidzi Theiresszisz szellemt.
A vmprtrtnetek filmes feldolgozsai szinte a filmkszts kezdeteitol ismertek: Nosferatu, Lugosi Bla szerepei - az ilyen filmek pardija Polanskinak a Vmprok blja cmu remekmuve.

A szpirodalomban napjainkig visszatro tma - csupn Baka Istvn muveit emltem itt.
A vmprolgia lassan nll muvelodstrtneti "tudomnyterlett" vlik. A befogadi szoksok vizsglata, a teremtett vilgok jelkpvilga, motvumrendszere, tmahlzata, illetve a vilgirodalmi kitekints klasszikus - posztmodern elmleteknek kedves trgyv lehet.

Pldul:

A vmpralakhoz kapcsolt-kapcsold jelkpes-allegorikus jelents alkalmazsnak egyik elso pldja lehet Baka Istvn kevsb ismert verse:

A negyventdik v szonettje

Mint vmpr aki srboltjban bred
hogy jrakezdje a krhozatot
megrettenek magamtl ha az nek
knyszere gyujt a szmra vrhabot
nem akarom tbb kiszvni lo
nappalok szuzies-fehr nyakt
mr a Tejt is szemfogam nyomt
viseli
ez a no-vilg fehrlo
puha karokkal hiba lel
a kj kevs a hs a vr se kell
megfertoztt a fajtalan konok
vgyakozs hogy valv leljem
az urt amelybl dent alkotok
hol lmokkal bujlkodik a lelkem. (1993.)

2.4.2.2. Az emberfarkas

Az emberfarkas is kzpkorvgi, felvilgosods korabeli lny. A farkass vltozott ember harapsa "viszi t" a fertozst az egszsgesre - ennyiben rokon a vmprral.
Az emberfarkas feltunse a babonk szerint a hold vltozshoz kapcsoldik.

2.4.2.3. A zombi

Szinte azt mondhatjuk, hogy a zombi kortrsunk: a rettegsre alapoz filmipar tallja ki.
Ellenttben a rgi felfogsokkal nem ksrtet, nem vmpr, hanem az a feltmad halott, aki nem vissza akar trni az letbe, hanem az letet akarja a sajtja ltal "lthez" alaktani.
A zombi kinzete borzaszt - boml test -, mozgsa lass, "szakaszos", viszont megllthatatlannak tunik.

A zombi fogalmnak kialakulsa a dl-amerikai mgikus hiedelemvilg afrikai s afrikainak tekintett vegytshez kapcsoldik (lsd mg a vudu-hit). Kp: vudu.jpg

2.4.2.4. A "mu-ember"

A "vres fantasztikum" msik megjelensi lehetosge, amikor nem a halottak kapcsoldnak a vrhez (s az lethez), hanem emberek gyrtotta mu-emberek.A homonculus

A Paracelsus ltal lert homonculusnak, a lombikban ltrejvo, ott lo lnynek mg kevs kze van a vrhez (lsd mg Goethe Faustja), inkbb csak mindentudsga az rdekes.A glem

A hber eredetu sz alaktalan anyagot jelent - a 16. szzadtl lo hagyomny szerint a kabbalizmussal foglalkoz rabbik rszben a vrrel val vegytssel formlnak emberhez hasonl lnyt, rszben pedig azzal teszik lov, hogy a homlokra rjk Isten titkos nevt.
Elgondolkodtat, hogy a glem elsosorban azokon a terleteken jelent meg - nmet, cseh s lengyel -, ahol a kso-kzpkorban, kora jkorban igen eros volt az antiszemitizmus. Kp: golem.jpg

Nincs rkezsnk eldnteni, hogy mennyiben tekintheto zsid, mennyiben keresztny legendnak.
A Frankenstein-toposz

Az alaptrtnetet Mary Shelley fogalmazza meg Frankenstein vagy a modern Promtheusz cmu regnyben (1818). A fohos, egy genfi orvosdik hozza ltre ezt a szrnyet, aki hiba vgyakozik az emberek szeretetre (ti. befogadjk), s ezrt gyilkoss vlik. Kp: frankeinstein.jpg

A tmt azta tbbszr is feldolgoztk, klnsen filmes adaptcii ismertek.

2.4.2.3. A "mu-lnyek"

A mu-lnyek mr valban azok: nincs emberi formjuk, nem kapcsoldnak a fldi kultrhoz.A homonculus

Az elso ilyen mu-lny a robot. A gp, amely vagy emberszabs vagy nem, azrt kszl, hogy szolglja alkotjt. Kialaktsa visszavezetheto a mechanikus ember-kphez (lsd de la Mettrie munkssga).
Figyelemre mlt, hogy a legnagyobb robot-szakrto, I. Asimov nemcsak a robotvilgot konstrulja meg, hanem a robotika hrom alaptrvnyt is.
Asimov robotelkpzelseihez kpest a tbbi szerzo elhanyagolhat jelentosgu.
Kp: superneutron.jpg

A fantasztikus szrnyekA mu-lnyek msik elofordulsa a klnfle fantasztikus, idegen bolygkrl, galaxisokbl szrmaz szrnyek.

Ezek tbbsge, brmilyen fantzival szletett is, visszavezetheto az eddigi emberi kultra kpeire, brzolsaira. A lnyek ltalban ellensgesek, s ha ilyenek, akkor az embert eledelnek vagy lo-helynek tekintik.

A varzsls

A varzslsra az embernek azrt volt szksge, hogy ltala a maga ltt biztostsa, lett a szksges ltfenntartsi eszkzkkel ellssa s fenyegeto veszedelmektol megvja. A varzsls fejlodsnl majd ltni fogjuk, hogy a varzsszt megelozte a varzstett, amely minden gondolati elem hozzjrulsa nlkl nmagban sztnsen hatott. Azonban bizonyos ido mlva kiegszto rszl hozzjrult a varzssz is, mely pen a sz elobb kiemelt magikus sacralis eredete s hatereje ltal akarta a tett sikert fokozni, esetleg azt eloidzni. A varzslsnl hasznlt elso sz minden bizonnyal az eros indulatkitrs hangos megnyilatkozsa volt: ordts, rkilts, fenyegets, amelyeknl nem szksges mg az rtelmessget sem felttelezni, elkpzelhetok azok artikullatlan hangmozdulatok alakjban is. E szavai; rtelmkre val tekintet nlkl nmagukban brtak fkezo, elhrt erovel s ha egyszer sikeresnek bizonyultak, vltozatlanul rklodtek t nemzedkrol-nemzedkre. Ezrt tallkozunk mg a ksobbi kultrnpek szellemi letben is egy csom megmerevedett kifejezssel, amelyek szinte tabuknak tekintetnek s klns hats szavaknak minosttetnek, mert ebbeli ,jellegkrol mr tbbszrsen tansgot tettek. pl. ismeretesek a rmai kultuszban a certa verba, melyeknek etrecitlsa klns sikert ,jelentett, a brahmanismusban a Brahman om, a Talmudban nhny rtelmetlen magikus kifejezs, nemklnben a keresztyn imdsgba az szvetsgbol trklodtt Amen sz, amely jelen alkalmazsban ugyan semmi tbb, mint az imdsg hangulatt sszefoglal s megbizonyt sz, de valamikor, taln pen testamentumi hasznlatban nem volt mentes bizonyos rnagikus ztol sem. Mihelyt azonban az elohalad emberi reflexi a rendkvli ero s a llekhit keveredse kvetkeztben az isteni lnyeget knytelen volt megszemlyesteni s szemlyi alakban fogni fel, a varzssz is knyszerlt ms alakot lteni, mert indulatkitrsek a szemlyeseknek kpzelt erok, szellemek megfkezsre, elhrtsra tbb nem ltszottak elgsgeseknek. Kialakulnak teht az rtelmes mondkk, amelyek megmondjk, hogy mit akarnak s legfeljebb a hanghordozsban rvnyestik az indulat kitrseit, sokfle sznezetu megnyilatkozsait. E mestersgesen csinlt mondkk hatlyossgt azzal akarjk fokozni, hogy beleszonek azokba rgi hasznlat rtelmetlen, titokzatos varzsszavakat vagy tbbszr elismtlik ugyanazt a szveget. Az ismtls mrtknl irnyadk lesznek az u. n. szent szmok, mint a hrom, a ngy fokp pedig a ht. De mg ez sem bizonyul a szellemek hatalma ellen az ember rszrol elgsgesnek. Minl jobban krvonalozdik azok lnye s minl konkrtebb alakban jelennek meg a kpzelet elott, annl inkbb szksg van r, hogy valamely a lnyeghez tartoz, a lnyeggel sszefggo rszkn megfogassanak s e clra a legalkalmasabb neveik megnevezse, felsorolsa. Kialakul teht a nvvarzsls melynek alapja az a hit, hogy a kiejtskor a nvhez tapad magikus ero segtsgvel a nevet viselo lny kerl magikus hats al. Az irodalmilag kialakult magikus szvegekben ezrt foglal el olyan nagy helyet a dmonok neveinek a felsorolsa, a nevek megnevezse ltal ugyanis a dmon knyszertheto. Ahol a nevek felsorolst kveti a varzsls szndknak a bejelentse s varzsszavak ltal a szellemekre megfelelo hats kifejtse cloztatik, ott ltrejn egy komplikltabb varzsformula, amely az egyni tallkonysg keretei kzl mr kinott s a mestersges redakci nyomait mutatja. Itt a varzsszavak sszefuzse mr hivatsos varzslk kezbe megy t, akik aztn igyekeznek mindent megtenni, hogy varzsalkotsaik minl sikeresebbek legyenek. Megszerkesztsknl vigyznak arra, hogy minden beljk kerljn, mert ha csak valami is elmarad, az a hatst veszlyezteti. Slyt helyeznek r, hogy a mondkk verses formban hangozzanak, mert gy estetikusabbak, szellemesebbek s penezrt hatlyosabbak is. Ahol md van re, rgies dialektusban szerkesztik, esetleg idegen nyelven szlaltatjk meg, mert minl rtelmetlenebb a tmeg - s taln a szellemek elott is, annl biztosabb a siker. Majd hogy minden esetre kello vlasztk lljon rendelkezsre, az alkalmi varzsszvegekbol varzssorozatokat lltanak ssze, amelyekben egyestvk mindazon varzsmondsok, amelyek vagy egy klnsen veszedelmes szellem, vagy egymssal rokon szellemcsoportok megfkezsre szolglnak, vagy a formulk jellege, elmondsi mdja, a szvegeket ksro cselekvny azonossga indokolja sszeszerzsket. E bonyolult szerkesztsi mdra Babylon-Assyria tartott fenn felette rdekes s tanulsgos varzsszvegsorozatokat. Kello figyelemmel voltak a varzsversek eloadsaira is. Nmelyeket suttogva recitltak, msokat kzphangosan kellett elmondani s voltak olyan formulik is, amelyeknl az eros hang volt a kvnatos. Mikor aztn a varzsls llamilag legalizltatott s a kuruzslk kezbol kivtetvn, trvnyes varzspapok feladatv lett, megtrtnt az utols lps is., hogy a varzsls isteni eredete felol minden ktsg eloszlattassk s ez gy ment vgbe, hogy valamelyik foistent neveztk meg minden varzstudomny forrsul aki e mestersget tadta kivlasztott kedvencnek, attl pedig kzvetlen rktssel tvettk a varzsutdok. A szemlytelen sacralis rgibl gy tallta meg a sz a szemlyes isten ltal eszkzlt tnyleges megszenteltetshez az utat. A varzslsnak az istenivel val konkrt kapcsolatn pl fl az esk, az tok s az lds, amelyek eredetileg szintn mgikus formulk voltak s csak lassanknt vetkoztk le a kultra elohaladsval ilyetn jellegket. Ezeknek bovebb elemzsvel azonban majd a varzsls rszletes trgyalsnl fogunk foglalkozni.

 

Boszorknymesteri varzslatok

Hossz villm

Tpus: Villmmgia

Mana-pont:10(10 Mp-onknt nvelheto)

Erossg: 1(nvelheto)

Varzsls ideje:4 szegmens

Hattv:40 m + lsd a lerst

Idotartam:egyszeri

Mgiaellenlls:-

Ezt a villmformt arra fejlesztettk ki,hogy tlpje a tbbi villmvarzslat

hatsugart.A hattvolsga alapesetben 40 m, de a boszorknymester nvelhe-

ti ezt:10 mterenknt 2 mana-ponttal.A C-je alapesteben 35-s,de 20 Mp befek-

tetsvel 70-esre nvelheto,vagy 30 Mp-rt 100-as ra.A Kombinci varzslattal

felruhzhat visszaverodssel s/vagy fordulssal.

Savgejzr

Tpus: Anyagmgia

Mana-pont:17

Erossg:2(3;4)

Varzsls ideje:3 szegmens

Hattv:20 m

Idotartam:1 kr

Mgiaellenlls:-

A felhasznl a hattvon bell kt embermagassg savoszlopot fakaszthat a

fldbol,ami 2k6 Sp-t sebez a benne tartzkodkon.Miutn a gejzrek elenysz-

tek,a sav nem tunik el ,hanem az ldozatokon marad s tovbb sebzi oket(1k6 Sp

krnknt),amg el nem tvoltjk.A fldbol felcsap gyenge savat +6 Mp-rt

lehet kzepess(3k6 Sp),mg tovbbi 7 Mana-pontrt eros savv(4k6 Sp) alakta-

ni.A kzepes sav 2k6 Sp-t ,az eros pedig 3k6 Sp-t sebez krnknt az idotartam

lejrta utn,amg el nem tvoltjk.

Gmbvillm

Tpus: Villmmgia

Mana-pont:45

Erossg:4

Varzsls ideje:4 szegmens

Hattv:20 m

Idotartam:3 kr

Mgiaellenlls: Gyorsasgprba

A varzslattal a boszorknymester egy grgdinnye nagysg villmokbl ll

golyt teremt,melyet az idotartam lejrtig szabadon mozgathatja a hattvon

bell.A gmb elol sikeres Gyorsasgprbval kitrni.Ha a clpont elvtette a

prbt 4k10 Sp!-t sebzodik,amire a Villmmginl lertak az igazak,kivve,

hogy 0 Fp-re rve p-t is veszthet tovbb automatikus p-veszts ll fenn

minden 7 Fp utn.Ezenkvl az ldozat 2-vel vagy tbbel vtette el a Gyorsasg

prbjt,Egszsgprbt kell dobnia.Ha ezt elrontja,akkor 1k6+3 krre megb-

nul.A gmb maximum fut ember sebessgvel mozgathat.

lo talaj

Tpus: Anyagmgia

Mana-pont:30

Erossg:1E/Tsz

Varzsls ideje:1 szegmens

Hattv:1 m sugar kr szintenknt

Idotartam:1 kr szintenknt

Mgiaellenlls:-

A boszorknymester varzslatra a padl megelevenedik s csapdba ejti azokat,

akik a terleten bell llnak.A clpontok trdtol lefel a padlba ragadnak s

nem szabadulhatnak az idotartam lejrtig.Ez ido alatt a Harc helyhez ktve

mdosti rvnyesek rjuk.A varzslat lejrtval a padl visszakerl normlis

llapotba,mintha mi sem trtnt volna.A varzslat csak akkor lehet sikeres,ha

a padl anyaga az I.anyagcsoportba tartozik.A varzslat kzppontja a boszor-

knymester kiindulsi helye,aki el is stlhat,nem esik baja.

rnyalak

Tpus: Nekromancia+Elemi mgia

Mana-pont:34

Erossg:1

Varzsls ideje:5 szegmens

Hattv: rints

Idotartam:1 kr/szint

Mgiaellenlls:-

A boszorknymester s felszerelse,vagy egy megrintett szemly rnykk v -

lik.j alakjban nem nagyon lehet megklnbztetni egy ember rnyktl.Az al-

kalmaz teste lgiess vlik,csak mgikus fegyver ltal sebezheto,tovbb k-

pes 40 m/kr sebessggel replni.Flhomlyban gyakorlatilag lthatatlan lesz.

Ha anyagtalan testvel megrint valakit,akkor az dermeszto hideget s metszo

fjdalmat rez,amitol elveszt 1k10 Fp-t.Tovbb akit ilyen mdon eltall,min-

den tallatnl 1-gyel cskken a Gyorsasga.Ha alkonyinl erosebb fny ri az

alkalmazt,akkor 1k6 Sp-t szenved el krnknt.A varzslat nem oldja meg a s-

ttben lts problmjt.A repls sebessge megduplzhat tovbbi 15 Mp-tal,

s megtriplzhat +30 Mp-tal s gy tovbb.

letero pncl

Tpus: Nekromancia

Mana-pont:20

Erossg:1

Varzsls ideje:2 szegmens

Hattv:rints + lsd a lerst

Idotartam:5 kr

Mgiaellenlls:-

Az alkalmaz rintse az letero szvs szablyai szerint 2k10 Sp-t csapol le

az ldozattl.Ez ellen nincs mgiaellenlls,br vgrehajts hoz sikeres T-

ma dobs szksges.Az gy szerzett letero krlveszi az alkalmaz vagy a

kvnt s megrintett szemly testt a felszerelsvel egytt s vdoburkot

alkot krltte.Az energiapncl erossge az elszvott letero mennyisgtol

fgg:3 Fp nyjt 1 SF-t,1 p nyjt tovbbi 1 SF-t.Ha az aura viselojt tl-

tik,az aura veszt 1 SF-t.Fontos,hogy amikor az idotartam lejr,a boszor-

knymester visszadHATja az elszvott leterot.Persze,ha tltttk az energia-

burkot,akkor arnyosan kevesebb leterot kaphat csak vissza.Az energiaburok

nem humanoid formj lnyt is krlvehet,ha az nem nagyobb embermretnl.

Orzo koponya

Tpus: Nekromancia+Mentlmgia

Mana-pont:20

Erossg:1

Varzsls ideje:5 szegmens

Hattv:5 m sugar kr

Idotartam:1 ra/szint

Mgiaellenlls:-

A varzslat befejezsekor ki kell jellni az 5 m sugar krt,amit orizni kell.

Ekkor a semmibol anyagiasul egy koponya,pont a terlet kzepn 2 m magassg-

ban.A koponya s a varzslat alkalmazja kztt mentlfonl alakul ki.Az al-

kalmaz ltja azt a terletet,amerre a koponya arca nz,hallja az ott trtno

dolgokat,de csak akkor,ha nem hasznlja sajt rzkeit.Amint belp valaki az

orztt terletre,a koponya riasztja az alkalmazt a mentl fonlon keresztl,

mg lmbl is felbreszti.A koponyt persze meg lehet tmadni,V-je 100,STP-

je 10.Azonban pusztulsa elott mindenkppen riasztja az alkalmazt.A varzslat

ltrejttekor a terlet az alkalmaztl nem lehet messzebb 20 m-nl,m ezutn

akrmilyen messzire eltvolodhat a felhasznl.Az idotartam +10 Mp-rt megdup-

lzhat.Az orzendo terlet sugara +1 Mp-rt nvelheto 1 mterenknt.

Stt birtok

Tpus: Nekromancia

Mana-pont:40

Erossg:40

Varzsls ideje:1 kr

Hattv:20 m + lsd a lerst

Idotartam:2 ra/szint

Mgiaellenlls:-

A varzslat felhasznlja egy adott terletet tkozhat meg.Ettol kezdve ezen a

terleten stt erok kezdenek el munklkodni.Ez annyit tesz,hogy az adott ter-

leten nem mukdnek a gygyts tpus varzslatok,teht az erre fordtott Mp-ok

elvsznek.Tovbbi 5 Mp-rt elrheto,hogy az ilyen hats varzstgyak se mukd-

jenek az adott terleten bell,ha ezek erossge nem haladja meg a 40E-t.Tovbbi

15 Mp-rt elrheto,hogy a terleten bell gygytsra fordtott energik az al-

kalmazt gygytsk.A terlet nagysga 15 plusz annyi mter,amennyi az alkalma-

z szintje.A varzslat erostheto 3 Mp-rt 2E-vel.Ez az tok csak a mgia sem-

legestsvel tvolthat el.

Allergia

Tpus:Ronts

Mana-pont:20

Varzsls ideje:5 szegmens

Hattv:20 m

Betegsg szintje:4

Idotartam:vgleges

Hatsa:rzkenysg + lsd a lerst

A varzslat sikertelen Egszsgprba esetn olyan krokozkat ltet el az ldo-

zat szervezetbe,amelyek egy bizonyos szilrd anyag testkzelbe kerlsekor al-

lergis tneteket vltanak ki. A tnetek a slyossgtl fggoen vltoznak:

Enyhe lefolystl slyosig: tsszgs s/vagy viszkets

Nagyon slyos s kritikus kategriban:az ldozatot heves,geto viszkets s/

vagy hosszantart tsszgs s/vagy

knnyezs s/vagy heves rosszullt gytri

Vlsgos stdiumban igen slyos rosszullt s/vagy fullads

s/vagy juls jn az ldozatra.

Ebbol is kvetkezik,hogy a maximlis slyossg a vlsgos lehet.A tnetek kzben

a betegre a slyossgnak megfelelo mdostk vonatkoznak;csak az gyessge csk-

ken,tovbb a harcrtkei csak a mdost felvel cskkennek.Ez addig ll fenn,

amg a tneteket kivlt anyag el nem tvolodik a kzvetlen kzelkbol,de mini-

mum 1 krig tart.A varzslatot papi gygytssal vagy a mgia semlegestsvel

lehet megszuntetni.A varzslat 13 Mp-rt erostheto 1 szinttel.

 

A MGIA FEJLODSE

A mgia s a "varzsls" kzeli rokonsgban llnak egymssal. Ezzel egytt a varzsls a mgia alapveto megjelensi formjaknt is rtelmezheto. A klnfle cllal megvalstott varzslatok az osi mgikus szemllet kezdeti kifejezsi formi voltak. Igen rgen ez bizonyra annak a kds hiedelemmel fggtt ssze, melynek nyomn a klnbzo trgyakat, lolnyeket, termszeti jelensgeket megszemlyestettk. Ez a hiedelem lpcsozetesen s csak igen-igen lassan kovcsoldott ssze s forrott ki szellemileg egysges vilgkpp. A varzsls osformjnak feltehetoleg az animizmust tekinthetjk. Az a hit, amely az emberekkel hasonl szellemekkel s magasabb hatalmakkal npestette be a krnyezetet, elsosorban a termszet veszlyeinek a mrsklst, illetve elviselst clozta. A termszet az animizmus segtsgvel nem felfoghatatlan s kiszmthatatlan veszlyforrs s nknyknt kpzodtt le az ember szmra, hanem mint rt s segto hatalmakkal egyarnt rendelkezo jelensg. A termszet eroinek s jelensgeinek ilyen antropomorf felfogsa nyilvnvalan megkvetelte azoknak a technikknak a kidolgozst, amelyekkel az ember a termszetet a szmra kedvezo irnyba vlte befolysolni. Ezek a technikk alkottk a korai varzsls eszkztrt. A napjainkban is ltezo rt s rontst hoz varzslsok tbbsge innen szrmaztathat. Gondoljuk t: amikor az osi ember sajt rdekkrben bizonyos dolgokrt knyrgtt, egyidejuleg ezzel minden bizonnyal msoknak krt is okozott. (Vagy ppensggel _maga a ronts_ volt az a haszon, amit sajtjaknt megszerzett. Az animizmus a ksobbiekben os- s halottkultussz bovlt. Ekkortjt jelent meg a llek hallhatatlansgnak a gondolata, s az az elkpzels, hogy lteznek kzblso vilgok, s a halllal sszefggsben lvo tmeneti llapotok. Az osk -elsosorban kapcsolatteremtoknt s kzvettoknt - belekerltek az imkba, gy ltrejtt a krsek, adomnyok, kvetelsek finoman kiegyenslyozott szociokultikus rendszere. A kapcsolattarts egyltaln nem volt problmktl mentes, hiszen az oskn keresztl jra-s jra a fldntli erok befolysa al kerltek maguk a segtsget krok is. Az osk hatalma minduntalan szembekerlt a varzslkval, akik egyfajta kzvettoi szerepet tltttek be a procedrkban. Az a hit, hogy a mgia s varzsls ltal a termszetet s a valsgot befolysolni lehet, kezdetben kzvagyonnak szmtott. Az idok folyamn azonban hatatlanul ltrejtt egyfajta szelektlds, hiszen a ritulk levezetse klnleges ismereteket ignyelt, s az a papok helyzetnek fokozatos megerosdshez vezetett. Egy ido utn ennek a tendencinak a kvetkeztben talakult az egsz varzsls s megjelent egyfle alkalmazott mgia. Azok a babons varzslatok, amelyek ebbe az osi, diffz vilgkpben gykereztek, termszetesen megmaradtak. Ez tovbbra is a trzs, a np, a kzssg tulajdona volt. Ugyanakkor azonban ltrejtt egy erosen ritulis varzsls, amely egy mindinkbb isteniv vl vilgkp keretein bell fejlodtt tovbb. Itt mr egyre inkbb a kzvetlenl cselekvo s beavatkoz istenekrol volt sz, ellenttben a rgebbi trenddel, amely az oskben, vagy az emberhez hasonl termszeti erokben val hittel manipullt. Br ezek az j istenek mindenhatak, valamilyen mdon mgis al vannak vetve a papsg szakrtelmnek - azaz knyrgsnek - s kizrlag a felavatott mgus kpes oket irnytani. Ez minden olyan teurgikus vilgkp alapja, melynek nevben termszetfeletti lnyeket idznek meg, s knyszertenek szolglatra. Ami a sz eredeti rtelmben a mgia, mindaz a mgusban testeslt meg, lvn o egy szemlyben a tuds birtokosa. Csak a mgus volt kpes arra, hogy tlssa az isteni elvonatkozsok, a termszeti szablyszerusgek fizikai szinten jelentkezo sszjtkt. Az egyszeru szinten lo emberek termszetesen egyre inkbb r voltak utalva a mgus tmogatsra, akit energetikai szempontbl mintegy akkumultorknt vettek ignybe. Ennek kvetkeztben egyre frekventltabbak lettek azok a klnbzo ritulk, amelyek a mgikus forrsokhoz kapcsoltk az embereket. Jl nyomon kvetheto az idoben ez a folyamat. Egyrtelmu a prhuzam az antik kor ldozati szertartsai s a klnfle misztikus nnepek s az egyhz mai liturgii kztt. A mgikus hats elrse cljbl alkalmazott klnfle szimblumok kztt is feltuno az egyezs. Ennek beltshoz elg sszehasonltani az kori dmonbrzolsokat s a keresztny templomok dmonoktl vdo kpeit. Igen sok idot, energit s teret ignyelne egy olyan antropolgiai tanulmny, amely nyomon kvetn a varzsls talakulsnak lpcsofokait mgiv, majd ennek tovbbfejlodsi fokozatait a babona, illetve a hiteles mgia irnyba. Ezzel kapcsolatban ma mr a modern archeolgia jvoltbl egy rendkvl nagy s sokrtu anyag ll rendelkezsre. Mindezek rendszerezse, idobeli s vallsi sszefggseinek, egymsra hatsaiknak feltrsa olyan hatalmas munka lenne, amely legfeljebb rszleteiben, s csupn bizonyos nzopontokbl valsthat meg. Ami a tmt kzelebbrol rinto, a trtnelem kezdetnek perifrii, vagy esetleg egyenesen a trtnelem elotti idokben megjeleno mgikus-kultikus folyamatokat illeti, ezzel kapcsolatban inkbb deduktv-asszociatv megkzeltsekre, s csupn igen kevs rszben bizonythat ismeretekre tmaszkodik a tanulmny. Ehhez hasonl okokbl a mgia kutatsa sorn csak kevs tudomnyos mu nylik vissza az idoben tvolabb az asszrok rsba foglalt mgikus-misztikus vilgrtelmezsnl. Az o tudsukat konzervl babiloni papsg, a kldeusok hagyatknl. Ennek okai is igen messze kereshetok, hiszen mint tudjuk a birtokunkban lvo feljegyzett elso rsos trtnelmi emlk i.e 4242-ben bukkant fel az osi Egyiptomban, s a Sumr birodalom helyt Babilon csak majd i.e. 2000-ben - teht tbb, mint ktezer vvel ksobb veszi t. Abba is bele lehet gondolni, hogy az agrigentumi Empedoklsz i.e. 420 (!)- ban vezeti be a ngy oselem fogalmt, amely minden "modernebben" szmt mgia alapfogalma. A trtnelem elotti mitikus idokre utal Necronomicon - azaz Halott Nevek Knyve - eredeti vltozatt Kr. U. 730 krl az arab Abdul Alhazred jegyezte le, melynek lapjain egy elfeledett osi vilg szimblumai, rituli, istenei s lnyei kelnek jra letre. s ez mg Babilonhoz kpest is majdcsak tovbbi 3000 v! Ahhoz, hogy a mgival kapcsolatos mai elkpzelseinket bele tudjuk gyazni sajt kultrnkba, taln elegendo, ha az jplatnikusok s az idoszmts kezdetekor lt gnosztikusok vilgkpt vesszk szemgyre. Ezek a szellemi irnyzatok egysgess vilgrtelmezss olvasztottk a hellenisztikus, egyiptomi s zsid - keresztny elemeket. Ugyanakkor a ksobbi gnosztikusok mr Jnos jelenseire hivatkoznak. Ezek a vallsi sszefoglalsra trekvo mozgalmak megegyeztek azzal, hogy a teremts aktust dualista mdon kpzeltk el. Az anyagi vilg az Isteni ero fokozatos megtesteslse rvn jtt ltre az jplatonikusok rtelmezsben. Ez az ero az gi szfrkon t mintegy "leszivrgott" az emberi lelkekbe s a fizikai vilgba. Ehhez hasonl felfogst kpviseltek a gnosztikusok is, azonban ok az anyagi vilgot alapvetoen gonosz s buns jelensgnek tartottk. Csupn az embert tltk olyannak, hogy az mulandsga, a fizikai skhoz ktodse ellenre is tartalmaz lelkben valami isteni magot. s ezt elneveztk pneumnak. Az lltottk, hogy az ember a fizikai ltskhoz kttt llapotban eloszr elfelejti sajt eredeti termszett. Csak abban tmad fel a trekvs, hogy legyozze a fizikai skot, s pneumjt sszekapcsolja annak isteni forrsval, aki tudssal rendelkezik, s aki felismeri sajt valdi termszett. A gnosztikusok ezt tartjk az ember osi s eredeti feladatnak, ugyanakkor azonban az isteni osforrs s az emberi llek kztti tvolsgot olyan hatalmasnak tltk meg, hogy kzvetlen kapcsolatot, kommunikcit el sem tudtak kpzelni a a fld s az g fltt. Erre azonban szmtalan szellemi lny s kzvetto llt az ember rendelkezsre, amelyek mindannyian isteni tulajdonsgokat testestettek meg, s egyetlen feladatuk az volt, hogy az embert a klnbzo gi szfrkon t visszavezessk osforrsukhoz (ezek szma 365, nem ismeros egy kicsit ez a szm?). A fizikai sk ilyen rtelemben vett legyozshez, s a kzvettokkel val kapcsolatfelvtelhez rett s kiforrott termszetszemlletre volt szksg, amely kpes a dolgok s trtnsek mgtt a szellemet felismerni. Az adott kor embere a mgia segtsgvel kapcsoldott ezekhez a felismersekhez. Az jplatnikus filozfiai iskola tulajdonkppeni magalaptjnak Pltinosz (kb. Kr. u. 205-270) szmt, aki ezzel kapcsolatban a kvetkezoket rta: "…mivel az univerzumban minden termszetes sszefggsben van egymssal, s maga az egsz tulajdonkppen az erok sokflesgt jelenti, amelyek egymsra sokflekppen gyakorolnak hatst. Bizonyos rokonsg, vonzs rvn egyes erok egy letben egyeslnek: mindebbol az kvetkezik, hogy lteznie kell a termszetes mginak, teurginak s mantiknak. … az rzkfeletti nem ms, mint az rzki alapja. Az rzkfeletti kzvetlenl felismerheto az olyan intellektulis szemlleten keresztl, amely megelozi a gondolkodst…" Pltinosz ezzel a megllaptssal a Tabula Smaragdina Hermsz Triszmegisztosz-i alaptzist ismtli meg, mely szerint "mint fent, gy lent". Egyben arra is utal, hogy a mgia csak akkor lehet hatsos, ha intuitv megrtsbol fakad. Ez egyben kifejezi a mgikus cselekvsnek azt a sajtossgt is, hogy az egyfajta kzvettol szolgl fld s g kztt. A kzvetto szellemlnyek mindenekelott angyalok, akik szigor hirearchinak vannak alvetve A legmagasabb szinten maguk az istenek tallhatk, akik a lelkeket megtiszttjk. Oalattuk vannak az angyalok, akik a lelkeket felemelik, mikzben az angyalok kara a fizikai sk ktelknek a feloldsn munklkodik. A dmonok ebben az sszefggsben nem knyszerto s negatv figurk, ok azonban lefel, a termszet irnyba hzzk a lelkeket. A hroszok valsggal belektik a lelkeket a fizikai - fldi- dolgokkal kapcsolatos gondokba. A legalacsonyabb szinten a vilg urai vannak, akik a lelkeket a vilgi dolgok birtoklshoz segtik hozz, s a fldi dolgok feletti hatalmat irnytjk. Az angyalok karnak ltszma 72, a legtbb forrs szerint. A fldi s az gi vilg kztti kzvettok azonban nemcsak megszemlyestett isteni lnyek, hanem olyan kzegek is lehetnek, amelyek a bennnk lakoz szimptia, vonzs illetve valamilyen osi idea alapjn kivlasztottnak szmtanak. Pltinosz meghatrozsa szerint: "… az intelligencia s a valsgos ltezs elvlaszthatatlanul sszekapcsoldnak, ezrt amit az intellektus gondol, az valsgknt jelenik meg…" Gyakorlatilag ez azt jelenti, hogy klnfle anyagokban, nvnyekben, llatokban bizonyos testi jegyeket, klnleges jeleket kerestek, amelyeknek bizonyos isteni jelentosget tulajdontottak. E jelek segtsgvel ugyanis kapcsolatba tudtak lpni a szellemvilggal, illetve a mgikus elorsok s ritulk sorn is az emberek segtsgre voltak. Porphuriosz, Pltinosz tantvnya a kvetkezoket jegyezte: "… bizonyos kvek, nvnyek s llatok rzk feletti kapcsolatokkal rendelkeznek, vagyis megnyitnak bizonyos csatornkat annak a lnynek az akarata szerint, amelyre hatnak…" gy pldul felismertk egyes lolnyek, - a fekete kutyk, macskk s brnyok - gynevezett "stt aspektusait". Ilyen megfontolsbl vgtk ki pl. a mg lo vakondok szvt, mert ezton mgikus tisztnltst remltek szerezni. Elsorang varzs- s vdelmezo erot tulajdontottak pl. a fehr galamb vrnek is. A termszet minl alaposabb megismersben olyan utat lttak, amely biztostja az gi jelek felismerst s az gi hatalmakkal val kapcsolatfelvtelt. A megismerseknek ez a formja s a tapasztalat mgikus rtelmezse egyre inkbb a fehr mgia muvszeteknt jelent meg. Az emberek meg voltak gyozodve rla, hogy a termszet felfedezse, s az abbl mertett tuds segtsgvel az istenek ltal is elismert s hiteles utat tallnak a termszetfeletti erokhz, s nem lesz szksgk arra, hogy a dmoni erok segtsgt vegyk ignybe. Ez az elkpzels elsosorban a kzpkor alkimistinak krben terjedt el olyannyira, hogy egsz tevkenysgknek ez lett a meghajt motorja. Az a szndk, amelyet nekik tulajdontottak - nevezetesen, hogy klnfle praktikkkal aranyat akartak csinlni - valjban csak tevkenysgknek mellkes tnyezoje volt. (Nem tudtak, rdekes mdon a mai nukleris fizika azta kpes erre) Sokkal inkbb volt az a cljuk, hogy bepillantst nyerjenek a termszeti dolgokkal vlemnyk szerint analgnak tartott szellemi fejlods, azaz a nemeseds, magasabb szintre lps titkaiba. szre kell venni, hogy az rintetteket nem annyira a kmletlen haszonvgy s a kincskeress svrsga, hanem sokkal inkbb a megismers irnti vgy, az isteni kinyilatkoztats kutatsnak vgya hajtotta, miknt ezt a Grl-legenda olyan rzkletesen bemutatja. Ugyanakkor a kzpkor ppen a legszlsosgesebb idoszaknak szmt a mgia s a varzsls megtlsben. Ennek eredett az inkvizci kornak idejben a rmai katolikus egyhznak a gnosztikus szektkkal val vres s eroszakos konfrontldsra lehet visszavezetni. Az eretnekek kmletlen ldzse 1484-ben rte el a tetopontjt, amikor VIII. Ince ppa kiadta a Summis Desiderantes nevet viselo, u.n. "varzsl" bulljt. A hivatalos boszorkny- s varzsl ldzs sorn tbb tzezer not s frfit knoztak hallra s gettek el mglykon. Ugyanakkor nhny rettenthetetlen rettenhetetlen az ldzsek ellenre beptette filozfijba s/vagy termszetgygysz rsaiba a mgikus, jplatonikus gondolatokat. Ilyenek voltak: Agrippa von Nettesheim, Paracelsus, Robert Fludd. A boszorknyldzsnek a felvilgosods vetett vget a 17. s a 18. szzadban. A mgia alapjait azonban az inkvizcis borzalom sem volt kpes megszuntetni, mg ma is t-meg tszvi gondolkodsunkat, cselekedeteinket egy egsz sor mgikus kategria s fogalom. Ez idonknt nevetsgesnek ltsz dolgokban is megnyilvnul, mint pldul az amerikai felhokarcolk j rszn nincs 13. emelet, vagy a replogpeken nincs 13. ls… A napjainkban is divatos ezoterikus csoportok angyalhite, vagy pl. a homeopatikus gygyts egyre elterjedtebb felhasznlsa gyszintn mgikus felttelezseket is magba foglal, nem beszlve a pszichoterpia klnbzo formirl. Szles krben ismertek s elfogadottak a klnbzo szimblumok, emberi tartsok, emberi szimptik s ellenszenvek mgikus rtelmezsei. (Utbbira plda azonos llekcsoportba tartoz emberek tallkozsai, egymsra, egyms sorsra hatsai egyes inkarncikban.) A 80-as vek amerikai "New Age" mozgalmnak keretein bell pedig a fehr mginak az a trekvse l tovbb rendletlenl, hogy a termszetet a maga teljessgben s isteni mivoltban fedezzk fel s magyarzzuk. Teht vltozatlanul folyik tovbb a minden jelensg mlyn fekvo osidea utni kutats. Ezt a krdst az a cl mozgatja, hogy az ember az gy fellelheto osi tuds segtsgvel valami oseredeti kulcs birtokba jusson. A mginak ez a felfogsa azonban pp gy, mint korbban nem csupn a fehr, hanem a fekete mgia lehetosgt is magba foglalja. Ebbol szrmazik, hogy ez mg messze nem az a valdi ero, amelyet a helyesen rtelmezett fehr mgia rvn birtokba vehetnk.

Fogalmak gyujtemnye

Als asztrlis test: az a hordoz vagy kzvetto test, amelyben egy lny akkor ltezik, ha mr a fizikai teste meghalt, de a szelleme mg itt maradt az anyagi vilgban, azaz nem sikerlt tmennie a szellemvilgba. Az als asztrltest sszefggsben ll a tudat alacsonyabb skjval, az als asztrlis skkal.

Alvajrs: igen mly hipnotikus llapot, amelyet az emlkezet kihagysa (amnzia) jellemez. Msik formja az jszakai alvajrs.

Asztrlis sk vagy vilg: a fizikai sk vagy vilg utn kvetkezo dimenzi. Szellemek lakjk, s szmukra ez a vilg olyan, mint szmunkra a fizikai vilg. Az asztrlis sknak tbb szintje van: a kt fo alsk az alacsonyabb asztrl s a magasabb asztrl.

Asztlis test: egy olyan test, amely magasabb frekvencin vibrl, mint a fizikai test. gy gondoljk, hogy a fizikai testn tl minden lo embernek van asztrlis teste is. Nha "rzelmi test"-knt is emlegetik.

Aura: lthatatlan elektromgneses erotr, amely az lolnyekbol - emberekbol, llatokbl s nvnyekbol - rad ki. llapotra a gondolatok, az rzelmek, az egszsg, s ms informcik is hatssal vannak.

Automatikus rs: az az rs, ami akkor jn ltre, amikor szellemek irnytjk az ember kezt. Automatikusan rni tbbflekppen lehet, gy ceruzval, rgppel, szmtgp klaviatrval, stb…

Dmon: egy msik dimenzibl szrmaz rdgi teremtmny.

Diszkarnci: olyan szellem, ami a fizikai sk csapdjba esett. Ez magasabb skon val ltezs helyett a sajt teste nlkl l a fldn. Hasonl rtelmu a "szellem" s az "entits" szavakhoz.

Mdium: az a szemly, aki pszichikai rzkenysgnl fogva kpes a szellemekkel rintkezni, s akin keresztl a szellemek megnyilatkozhatnak.

Ouija tbla: az a tbla, amelyre az abc betui, az "igen" s "nem" szavak vannak meghatrozott formban felfestve. Ehhez egy planchette tartozik, amely a tbln a mdium ltal mozgatva kibetuzi az zenetet. Az eszkzt a szellemekkel val kapcsolatteremtsre hasznljk, ltalban a spiritualistk.

rdguzs: az a rtus, amellyel a stni vagy dmoni megszll szellemeket uzik ki az emberekbol vagy trgyakbl (hzakbl).

rdguzo: igen magasan kpzett specialista -rendszerint katolikus pap - aki egy meghatrozott, gynevezett rdguzo ritulval uzi ki a megszllottbl a stni vagy dmonikus szellemet.

Plancette: az az eszkz, ami az ouija tblhoz tartozik. Ez ltalban egy egy mutatval s rvid lbakkal elltott kis, tbla, amely hromszg vagy szv alak.

Pszichikus: olyan szemly, mely az t fizikai rzkszervvel felfoghatn tli rzkelsre is kpes.

Pszichikus mutt: olyan, emberi testen vgrehajtott operci, amelyet mdium ltal hajtanak vgre.

Reinkarnci: a llek ciklikus visszatrse a fizikai skra.

Rmai ritul: az a hivatalos rdguzsi ceremnia, melyet katolikus papok vgeznek.

Smn: tbbnyire "boszorknyorvos" vagy "orvossgos ember"-knt ismert szemly, aki osi mdszerekkel gygytja s orzi meg a kzssghez tartozk egszsgt.

Szensz: spiritulis gyuls, mely a szellemekkel val kommunikci vagy a szellemi jelensgek bemutatst clozza. Ezt a specilis gyulst rendszerint mdium vezeti.

Szellemkutat (dowser): az a szemly, aki pszichikai kpessgei segtsgvel felismeri a lthatatlan dolgokat (fldalatti vzrt, svnyokat, olajat, entitsokat, egszsggel kapcsolatos dolgokat, stb…) Az ilyen embereket egyes helyeken "viziboszorknyoknak" (Water witch) nevezik.

Szellem: az ember hallhatatlan lnye. ltalban felcserlheto a diszkarnci vagy entits szavakkal.

Szellemi vezetok: a szellemvilgbl szrmaz, igen magasan fejlett lelkek, akik az lo emberek megsegtsre vannak kivlasztva. Azon elhunyt szeretteink is lehetnek vezetok, akik sikeresen tjutottak a tlvilgba. Ok idorol-idore visszatrnek, hogy az let nehz dntshelyzeteiben utat mutassanak, irnytsk lptnk. Fontos tudni, hogy ok nem hatolnak be a megsegtett emberek testbe vagy aurjba.

Szellemvilg: az let azon szntere, melyet a fizikai vilgbl sikeresen a Fnybe, vagy onnan mg tovbb jutott szellemek laknak. Az az elfogadott nzet, hogy ez a ltsk magasabb frekvencin vibrl, mint a fizikai vilg.

Tarot krtya: specilis krtyacsomag, mely segtsgvel a vetsen rsztvevok mltjukat, jelenket, jvojket akarjk felfedni, vagy ezek krlmnyeit rtelmezni. A klnbzo lapllsokat ltalban egy szellemi impulzusokra fogkony ember rtelmezi.

Teleptia: gondolatok, gondolatkpek vagy sugalmak szellemi ton val tovbbtsa vagy vtele.

Testen kvli tapasztalat: amikor a szellem-test kilp a fizikai testbol, de egy vkony un. "ezstfonl"-lal tovbbra is odaktodik. A jelensget nha asztrl projekciknt, vagy llekutazsknt is emlegetik.

Tisztnhalls: az a kpessg, amellyel rendelkezok meghalljk a fizikai hangokon tli hangokat.

Tisztnlts: az a kpessg, amellyel rendelkezok megltjk a fizikai lts szmra lthatatlan dolgokat.

Transz: cskkent tudatossgi szintu, alvsszeru llapot. A transz mlysge a felsznestol az u.n. "mlytransz"-ig terjedhet. Lehet hipnotikus, autohipnotikus, vagy spontn.

Transzmdiumok: olyan mly pszichotikus rzkenysgu szemlyek, akik egy idore tmenetileg szndkosan elvesztik a tudatukat abbl a clbl, hogy megszllhassk oket a kommuniklni vagy gygytani vgy szellemek.

Tudatalatti: az elmnek az a rsze, mely az u.n. "tudatkszb" alatt mukdik. A tudatalatti kpes arra, hogy pontosan gy trolja az emlkeket, ahogyan azokat a megtrtnsk pillanatban rzkeltk.

Ujj-jelek: hipnotizork ltal hasznlt kommunikcis rendszer, amellyel kapcsolatba lphetnek a hipnotizlt szemly tudatalattijval. Ilyenkor idolegesen a belso tudat irnytja az jjakat, s ez hatrozza meg, hogy az "igen", a "nem" vagy a "nem akarok vlaszolni" jjakat mozdtsa meg.

Vezets (channeling): az olyan folyamat, amely sorn egy szellem egy mdium fizikai teste ltal nyilvnul meg. Ez trtnhet beszdben, rsban, festsben, zenlsben vagy msok gygytsban, sot "muttek" vgrehajtsban.

A MGIA

A legtbb mgikus cselekedetet a kzhiedelem babonnak tekinti, ugyanakkor nhanapjn szinte mindenki alkalmazza ezeket a rtusokat tbbnyire abbl indulva ki, hogy "rtani azrt biztos nem fog…" Az, hogy mit neveznk babonnak, azonban csupn nzopont krdse. Tny, hogy ott, ahol a hit, s a valls sszekapcsoldik, hatatlanul megjelennek a mgikus cselekedetek is. A legtbb mgia cljt tekintve tbbnyire a vdelmezo s a szerencsehoz eljrsok krbe tartozik, amelyekre ltalban szmos kifejezsforma ltezik a nagy vallsokban, nevezetesen a katolicizmusion bell is. Azonban ezek a mgikus vonatkozsokat az ido multval egyre inkbb elrejtik, sot egyenesen tagadjk az egyhzak, ezltal maguk a mgikus ritulk is egyre inkbb elvesztik tnyleges erejket. A modern ember az ot ro szmtalan kommunikcis lehetosg jvoltbl mrhetetlenl sokfle hats al kerl, szrevtlenl s folyamatosan finom rezgsek tmege ri. s ezek bizony akarva-akaratlanul mgikus befolyst is gyakorolnak rnk. Ezrt kerl fkuszba s vlik elkerlhetetlenl szksgess, hogy jra felfedezzk s feljtsuk azokat az osi ismereteket, sajt szunnyad kszsgeinket s kpessgeinket, amelyek segtsgvel kpesek vagyunk ezeket a befolysokat szlelni, energetikailag megtiszttani, illetve elhrtani. Szmomra valahogy rktol fogva evidens volt, h

 
Chat
Nv:

zenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 

Panni:
Mail:panny_strawberry@hotmail.com

MSN:panny_strawberry@hotmail.com

Msik oldal: www.szupertrio.gportal.hu

Haldr of Lorien
Mail:haldiroflorien@citromail.hu

MSN:aron1289@citromail.hu

Msik oldal : www.rivendell.niceboard.com s www.fantasy-szerepjatek.gportal.hu

 Ha azt akarod, hogy az egyik X helyre a te ikonod kerljn, rj a vendgknyvbe, s tedd ki az enymet:

 

 

Finspektor
 
Trimgus Tusa
 
Irodk
 

Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros